Oczyszczanie powietrza w domu

Świeże i oczyszczone powietrze to szczególnie ważna kwestia dla alergików, astmatyków czy osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Każdy, kto jest uczulony na pyłki i roztocza lub mieszka z alergikiem zdaje sobie doskonale sprawę, jak kłopotliwe i nieprzyjemne są objawy alergii na co dzień, jak bardzo utrudniają one życie. Dlatego tak ważne jest efektywne oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub domu.

Sposoby na oczyszczanie powietrza w domu

Istnieje kilka polecanych metod pozwalających na w miarę efektywne oczyszczenie powietrza w mieszkaniu. Przede wszystkim należy regularnie wietrzyć pomieszczenia, minimum raz dziennie otwierając okna. Trzeba także regularnie wycierać kurze, najlepiej na mokro lub stosując specjalne środki do tego przeznaczone. Dobrze jest otaczać się w domu roślinami, które świetnie pochłaniają substancje szkodliwe i wychwytują kurz, a także dbać, aby wilgotność powietrza nie była za wysoka (optymalnie 40-60%).

Najlepszym sposobem na oczyszczenie jest inwestycja w wysokiej jakości, profesjonalny oczyszczacz powietrza. Tylko on pozwala tak oczyścić powietrze w domu, aby skutecznie pozbyć się roztoczy i alergenów. Ale które urządzenie wybrać? W tym przypadku odpowiedź nie jest oczywista. Na rynku dostępne są różne modele tego rodzaju urządzeń, różniących się od siebie parametrami, ceną, a nawet przeznaczeniem.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Czym więc kierować się, poszukując urządzania do oczyszczania powietrza w domu? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie nam służył oczyszczacz powietrza. Jakie będzie jego główne przeznaczenie? Inny model będzie właściwy, jeśli zależy nam na bardzo dużej skuteczności i likwidacji roztoczy, alergenów i innego rodzaju bakterii, a inny sprawdzi się, aby po prostu zastosować oczyszczanie powietrza w mieszkaniu dla ogólnej poprawy samopoczucia.

Od oczyszczanej powierzchni, szybkości działania sprzętu, wyrażonej w procentach skuteczności w likwidacji zanieczyszczeń, a także konkretnych oczekiwań względem niego zależy, które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie. Jeśli my albo nasi bliscy cierpimy na astmę, choroby skóry czy alergię, najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości oczyszczacz powietrza, stworzony z myślą specjalnie o takich osobach. Natomiast gdy zależy nam po prostu na bardziej czystym i świeżym powietrzu oraz ładniejszym zapachu w domu, możemy wybrać inny model – urządzenie, które nadal będzie znakomicie spełniać swoją funkcję, ale nie będzie musiało posiadać tak wielkiej „mocy”.

Super Air SA PRO 550
sprawdź
Super Air SA PRO 2000
sprawdź
Super Air SA 1700
sprawdź
Super Air INVIERNO ION
sprawdź
Super Air SA500H15
sprawdź
Super Air SA150
sprawdź