Oczyszczacze powietrza

Zanieczyszczone powietrze wywołuje szereg niebezpiecznych dolegliwości, począwszy od łzawienia oczu, podrażnień skóry, przez zaburzenia układu nerwowego i krążenia, aż po silne ataki astmy i duszności, które mogą skończyć się tragicznie. Długotrwałe oddychanie toksycznym powietrzem jest bardzo szkodliwe. Dlatego nie tylko politycy i urzędnicy powinni podejmować działania zmierzające do poprawy jego jakości na ulicach. Również my sami musimy działać, aby zadbać o powietrze w naszych mieszkaniach.

Jak oczyścić powietrze w domu?

Jedną z metod pozwalających cieszyć się czystym powietrzem jest utrzymywanie porządku w pomieszczeniach i regularne sprzątanie, w tym przede wszystkim odkurzanie i wycieranie kurzu. Należy również często otwierać okna i wietrzyć mieszkanie. Warto także utrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza, wynoszącą ok. 40-60%, a także otaczać się roślinami. Najskuteczniejszy sposób na profesjonalne oczyszczenie stanowi jednak dopiero inwestycja w urządzenie do oczyszczania powietrza.

Dobrej jakości oczyszczacz powietrza smog, roztocza i alergeny usunie bez trudu. W zależności od konstrukcji i zastosowanych filtrów jest w stanie wychwycić z powietrza nawet 99% alergenów, roztoczy i innych szkodliwych substancji. Pozwala na swobodne oddychanie, a co za tym idzie, poprawia znacząco komfort życia osób cierpiących na alergie. Różnicę w jakości powietrza mogą zauważyć wszyscy, nie tylko osoby chore. Dzięki efektywnemu urządzeniu do oczyszczania powietrza każdy domownik może poczuć zmianę. Czyste powietrze jest bowiem podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprawia pamięć i zmniejsza zmęczenie. Wzmacnia odporność i koncentrację, chroni przed chorobami skóry, które są wywoływane przez roztocza i bakterie różnego rodzaju.

Dzięki oczyszczaczom powietrza smog i innego rodzaju zanieczyszczenia znikają szybko i skutecznie. Dlatego jeśli zależy Państwu na czystym powietrzu w mieszkaniu, a co za tym idzie – na zdrowiu własnym i najbliższych, polecamy zakup dobrej jakości, profesjonalnych oczyszczaczy powietrza.